Deski

 

… w przygotowaniu.

Deska nadal dominuje wśród najczęściej wybieranych przez Państwa materiałów wykończeniowych na podłogi. To co oferuje nam drewno czyli swoje ciepło, niepowtarzalne, oryginalne wzornictwo nie ma sobie równych.

Wymiary desek: grubość 16-22mm, szerokość 90-140mm, długość 600-2500mm

DĄB – drzewo zaliczane do najciemniejszych gatunków drzew liściastych, występujące w Europie. Drewno dębu jest ciężkie, twarde, odporne na ścieranie. Parkiet dębowy charakteryzuje się jasną paletą barw i piękną różnorodną strukturą słoi. Obecnie dąb traktowany jest jako klasyk w historii podłóg drewnianych. dąb

JESION – to drzewo z rodziny oliwkowatych osiąga nawet do 35 metrów wysokości. Występuje w Europie, środkowej Rosji i Azji.
Drewno jesionowe jest równie ciężkie i twarde jak dąb.
Podłoga jesionowa jest bardzo funkcjonalna i stylowa, charakteryzuje się dużą zmiennością kolorystyczną od ciemnego brązu do jasnej żółci z wyraźnym usłojeniem.
Wymiary desek: grubość 16-22mm, szerokość 90-140mm, długość 600-2500mm

 

Podłogi wykonane z drewna bambusowego charakteryzują się estetycznym i niepowtarzalnym wyglądem oraz wysoką odpornością na ścieranie. Ze względu na budowę deski wyróżniamy bambus:
– horyzontalny (szerokie lamelki),
– wertykalny (wąskie lamelki),
– prasowany (rozmyta struktura).
Bambus horyzontalny czy wertykalny charakteryzuje się równymi paskami wzdłuż deski z widocznymi przyrostami łodyg. Podłoga z bambusa prasowanego powstaje w wyniku obróbki materiału pod wysokim ciśnieniem, efektem czego jest zmiana struktury i wyglądu w porównaniu do bambusa w układzie horyzontalnym lub wertykalnym. Proces prasowania znacznie poprawia właściwości techniczne deski bambusowej. Dzięki zwiększonej gęstości staje się ona twarda i znacznie bardziej odporna na uszkodzenia. Bambus prasowany posiada ciekawy rysunek oraz niepowtarzalny charakter. Ekologiczny aspekt jest również istotny. Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną dzięki czemu przebieg regeneracji lasów jest krótszy w porównaniu z innymi gatunkami drzew.

Podłogi Woldrew

Kolory Classic olejowane

Podłogi PANMAR