Listwy przypodłogowe

W naszej ofercie mamy również listwy przypodłogowe o różnych profilach i wysokościach, lakierowane, olejowane lub surowe. 

COKOŁY PRZYPODŁOGOWE FORNIROWANE wykonane są z drewna iglastego z zewnątrz oklejone naturalnym fornirem.
Fornir albo inaczej okleina to cienka warstwa drewna, którą okleja się różne elementy w tym przypadku listwy. Mimo że same listwy wykonane są najczęściej z jednego gatunku drzewa dzięki zastosowaniu różnych fornirów ich wygląd bywa bardzo zróżnicowany.
Większość listew fornirowanych jest dostępna w wielu rodzajach fornirów zarówno tych z drewna krajowego jak i egzotycznego.
Dzięki zastosowaniu tej technologii oraz nowoczesnej linii produkcyjnej wykluczono możliwość odkształceń spowodowanych naprężeniami naturalnymi drewna.
Profil listwy wykończeniowej wykonany jest w ten sposób, że po jej zamocowaniu do podłoża uzyskujemy estetyczne wykończenie każdej podłogi (parkiet, panele, deski podłogowe itp.) oraz umożliwia przeprowadzenie różnego rodzaju instalacji (okablowania).

COKOŁY Z DREWNA. Zastosowanie surowca jakim jest drewno naturalne niesie za sobą szereg korzyści:

  • drewno jest materiałem naturalny,
  • nie zawiera żadnych sztucznych związków chemicznych
  • drewno ma znacznie mniejszą podatność na zmiany wymiarów przy zmianach wilgotności.
  • produkt EKOLOGICZNY – przyjazny dla środowiska po zużyciu podlega całkowitej biodegradacji
  • całkowicie naturalne, oddycha, zdrowe, nie alergizuje
  • powierzchnia cokołów pokrywana jest fabrycznie nanoszonym ekologicznym lakierem UV (tego samego typu lakiery używane są przy produkcji łóżeczek i mebli dla dzieci.)
  • daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, pasuje do wnętrz klasycznych i ekskluzywnych

COKOŁY LITE. Cokoły przypodłogowe LITE to grupa produktów wykonanych z jednolitego kawałka drewna (bez oklein).Produkty te wykonane są z specjalnie wyselekcjonowanego i suszonego drewna dębowego. Listwy występują w różnej długości od ok. 1 do 3 metrów . Obecnie występują w 2 profilach CP58 (58×16) oraz CP60 (60×18). W standardzie powierzchnia listwy jest przygotowana do wykończenia czyli lakierowania, bejcowania lub olejowania. Na zmówienie listwę możemy polakierować lakierem bezbarwnym.

ZAPRASZAMY DO POBRANIA KATALOGÓW: