Surowe

Krajowy lub egzotyczny parkiet nadal dominuje wśród najczęściej wybieranych przez Państwa materiałów wykończeniowych na podłogi. To co oferuje nam drewno czyli swoje ciepło, niepowtarzalne, oryginalne wzornictwo nie ma sobie równych.
Poniżej znajdą Państwo część z dostępnych w Firmie JPARKIET gatunków drewna krajowego oraz egzotycznego.

Wymiary:
długość : 240mm-500mm
szerokość: 20mm-80mm
grubość: 14mm-22mm

DĄB – drzewo zaliczane do najciemniejszych gatunków drzew liściastych, występujące w Europie. Drewno dębu jest ciężkie, twarde, odporne na ścieranie. Parkiet dębowy charakteryzuje się jasną paletą barw i piękną różnorodną strukturą słoi. Obecnie dąb traktowany jest jako klasyk w historii podłóg drewnianych.

d_b_kl._III

DĄB CZERWONY – jest odmianą dębu pospolitego, charakteryzuje się tym, iż barwa jego słoi posiadają kolor czerwony, wykazuje wysoką odporność na mrozy i zanieczyszczenia powietrza. Jego ojczyzną jest Ameryka Północna.

Parkiet wykonany z dębu czerwonego chętnie wykorzystywany jest przez projektantów wnętrz z racji wyraźnego usłojenia i barwy przechodzącej od czerwonej do brązowej. Nie bez znaczenia są też jego wysokie parametry użytkowe.
d_b_czerwony_kl._I d_b_czerwony_kl._II

JESION – to drzewo z rodziny oliwkowatych osiąga nawet do 35 metrów wysokości. Występuje w Europie, środkowej Rosji i Azji.

Drewno jesionowe jest równie ciężkie i twarde jak dąb.
Podłoga jesionowa jest bardzo funkcjonalna i stylowa, charakteryzuje się dużą zmiennością kolorystyczną od ciemnego brązu do jasnej żółci z wyraźnym usłojeniem.

 jesion_kl._I jesion_kl._III jesion_kl.II_

JAWOR – drzewo osiąga wysokość ok. 30 m pochodzi z rodziny drzew klonowatych, występującym w szczególności w Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii. Drewno jaworu jest stabilne o dużej twardości. Parkiet jaworowy charakteryzuje się przepięknym rysunkiem słoja, aksamitnym połyskiem i niezwykle jasnym kolorem. Wszystko to sprawia, że podłogi z drewna jaworu należą do najbardziej poszukiwanych w Europie

jawor_-_czere__152_nia_kl._II jawor_kl.I

CZEREŚNIA – chociaż jest to drzewo owocowe, może rosnąć również w środowisku leśnym. Jest to gatunek, który potrafi osiągnąć wysokość do 30 m i dożywa 120 lat. Czereśnia występuje w Europie i Azji Mniejszej.
Jej drewno posiada ciekawą koniakową barwę czerwonawą lub czerwonobrązową oraz wyraziste słoje. Jest drewnem średnio ciężkim, mocnym i elastycznym.
Parkiet wykonany z tego drzewa charakteryzuje się pięknym, wyraźnym rysunkiem słoja oraz przyjemną i ciepłą kolorystyką.

czere__152_nia_kl._I