Usługi jakie Państwu proponujemy to:
– układanie parkietu i desek podłogowych,
– układanie mozaiki parkietowej,
– układanie deski barlineckiej,
– układanie parkietu gotowego (finishparkiet),
– układanie paneli,
– cyklinowanie nowych i używanych parkietów,
– montaż listew przypodłogowych i cokołów,
– polerowanie,
– lakierowanie,
– olejowanie,
– bejcowanie,
– szpachlowanie ubytków w parkiecie,
– reperacje miejscowe w parkiecie,
– montaż płyty OSB,
– badanie wilgotności podłoża.
Jeżeli chcecie Państwo zlecić wykonie usługi z zakresu parkietów i cyklinowania, a nie zostały one wymienione na naszej stronie to prosimy o kontakt. Po zapoznaniu się z Państwa potrzebą odpowiemy czy istnieje możliwość wykonania danego zlecenia.
Poniżej znajdziecie Państwo kilka ciekawych informacji, które ułatwią i pomogą cieszyć się jak najdłużej podłogą z drewna naturalnego.
WARUNKI UŻYTKOWANIA PODŁÓG DREWNIANYCH, LITYCH I WARSTWOWYCH.
Drewno poza walorami estetycznymi jest również dobrym izolatorem termicznym, akustycznym, dobrym regulatorem mikroklimatu, wilgotności powietrza i materiałem nie alergizującym. Jest jednak materiałem higroskopijnym, który rozszerza się, gdy wilgotność powietrza rośnie (opady deszczu, mgły itp.) lub kurczy zimą, latem (mróz, nasłonecznione miejsce podłogi, rurki co, kominek itp.) gdy wilgotność jest zbyt niska. Może doprowadzić to do powstawania szczelin, deformacji podłogi (odklejenie się od podłoża lub tzw. „wyłódkowanie” parkietu lub deski), drobnych pęknięć. Jeżeli powietrze jest zbyt suche należy nawilżać pomieszczenie najlepiej za pomocą nawilżaczy elektrycznych. Również w pomieszczeniach z klimatyzacją może wystąpić zjawisko zbyt niskiej wilgotności. Kiedy jest zbyt wilgotne należy zastosować osuszacz powietrza lub włączyć ogrzewanie.
Aby nie doprowadzić podłogi do wyżej wymienionych sytuacji należy utrzymać w pomieszczeniu klimat o wilgotności powietrza 45-60 % i temperaturze 18-22°C.
Taki klimat jest najbardziej właściwy zarówno dla Państwa zdrowia jak również dla podłóg drewnianych. Dlatego zimą pomieszczenie nie może pozostać nie ogrzewane. Proszę jednak mieć świadomość, że nawet tego typu podłogi również zużywają się, dlatego stosowanie przedstawionych zaleceń znacznie wydłuża ich żywotność i zmniejsza ryzyko pracy, ale nie wyklucza jej całkowicie.
1. Podłoga drewniana może być użytkowana tylko w obuwiu nieniszczącym mechanicznie, bez piasku i ostrych krawędzi. Lakier lub olej jest elementem eksploatacyjnym i jego trwałość zależy od prawidłowej pielęgnacji i sposobu użytkowania. W zależności od stopnia zużycia podlega on ciągłemu uzupełnianiu środkami pielęgnacyjnymi przez osoby utrzymujące czystość. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych.
2. Przed wejściem na parkiet powinna być umieszczona wycieraczka na całą szerokość korytarza w celu przechwytywania błota, brudu i piasku. Piach lub brud powinien być szybko usunięty, ponieważ działa na podłogę jak papier ścierny powodując zarysowania .
3. Usuwanie kurzu powinno być wykonane lekko wilgotną ścierką z dodatkiem płynu pielęgnacyjnego. Podłogę należy sprzątać na sucho a w miarę potrzeb na mokro nie używając dużej ilości wody a tylko mocno wykręconą szmatą ( nie używać tzw. mopa , gdyż ze względu na niską wilgotność klepek może dojść do wykrawędziowania, wyłódkowania, a w skrajnym przypadku do wybrzuszenia parkietu. Nie mogą pod żadnym warunkiem po sprzątaniu pozostawać mokre ślady. Wszelkie uszkodzenia bądź zaplamienia podłogi spowodowane wylaniem wody i innych płynów lub działaniem wilgoci nie stanowią podstaw do reklamacji.
4. Ze względu na brak możliwości kontroli Klienta przez firmę, gwarancja obejmuje tylko użytkowanie drewna w granicach norm PE-EN 13 226, PE EN 13 228. Przesuszenie lub zawilgocenie drewna wykraczające poza tę normę i naturalna praca drewna w granicach norm nie może być przedmiotem reklamacji.
5. Wszelkie meble powinny być podklejone podkładkami filcowymi, które muszą być wymieniane jak tylko zostaną zużyte. Do foteli na rolkach należy stosować kółka miękkie tzw. rolki gumowe i biurowe maty przeźroczyste.
6. Podłoga może zostać poddana kilkukrotnej renowacji poprzez szlifowanie i ponowne lakierowanie lub olejowanie. Ilość renowacji uzależniona jest od grubości podłogi oraz głębokości uszkodzeń.
7. Pielęgnację lakieru lub oleju, pod rygorem utraty gwarancji, należy przeprowadzić profesjonalnymi środkami przeznaczonymi do podłóg lakierowanych lub olejowanych. Taka pielęgnacja powinna być powtarzana w zależności od użytkowania podłogi. Należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do preparatu. Po pielęgnacji nie może na powierzchni zalegać woda. Nie wolno stosować typowych past do podłóg lub innych środków czyszczących na bazie silikonu ( mocno utrudnia to kolejną renowację ).
8. Do podłóg wykończonych olejem zaleca się przynajmniej raz na 6 miesięcy przeprowadzić polerowanie maszynowe podłogi wraz z pielęgnacją w mieszkaniach.
9. Nigdy nie należy przykrywać parkietu folią lub materiałami nie przepuszczającymi powietrza. Najlepiej stosować tekturę lub karton. Nie wolno pozostawić pomieszczeń bez systematycznego wietrzenia. Drewno jest materiałem naturalnym może ulegać zmianom kolorystycznym pod wpływem promieni UV, może jaśnieć lub ciemnieć. Zależy to od gatunku drewna.
UWAGA: Na użytkowniku ciąży obowiązek zapoznania personelu sprzątającego z opisanymi powyżej „ Warunkami użytkowania podłóg drewnianych litych i warstwowych ”.
Zapraszamy po profesjonalne środki do pielęgnacji podłóg, które zakupisz w naszym Salonie.
Życzymy przyjemnego użytkowania podłogi.